14 Mayıs 2024, Salı Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Balıkçılara Tekne Bakım Malzemesi Desteği Dağıtımına Katıldı Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, ilçedeki balıkçılara yönelik tekne bakım malzemesi desteği dağıtımına katıldı. Küçük ölçekli balıkçılar için sürdürülen bu destek, bu yıl da devam etti ve 12 metre altı teknelere sahip tekne sahibine bakım malzemeleri sağlandı. Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Balıkçılara Tekne Bakım Malzemesi Desteği Dağıtımına Katıldı

Etkinlik kapsamında, balık avlama ruhsatına (yeşil ruhsat) ve 34 plakaya sahip olan küçük ölçekli balıkçı teknelerine yönelik destek paketleri dağıtıldı. Destek paketleri içerisinde antifouling boya, epoksi macun, beyaz yağlı boya, su geçirmez balıkçı tulumu ve çizme bulunuyor. Bu malzemeler, balıkçıların teknelerini bakım yaparak daha verimli kullanmalarını amaçlıyor.

Belediye Başkanı Balcıoğlu'nun Açıklamaları

Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, destek paketlerinin dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, "İlçemizin Allah vergisi güzelliklerinden biri olan denizimizden en iyi şekilde yararlanmak için balıkçılarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Bugün dağıtılan antifouling boya, epoksi macun, beyaz yağlı boya ve diğer malzemelerle, balıkçılarımızın denizde daha verimli ve güvenli olmalarını sağlayacağız," dedi. Başkan, Silivri'nin deniz kaynaklarını koruma ve balıkçıların işlerini daha rahat yapabilmeleri için gerekli desteğin süreceğini belirtti.

Balıkçılar Tarafından Desteklere Olumlu Tepkiler

Dağıtılan destek paketlerini alan balıkçılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi'nin bu tür desteklerinin kendileri için çok değerli olduğunu ve işlerini daha verimli yapabilmelerini sağladığını ifade ettiler. Balıkçılar, desteklerin devam etmesi gerektiğini ve bu tür yardımların balıkçılık sektörüne büyük katkı sağladığını dile getirdiler.
Haber Fotoğrafları
Hızlı Menü