Verilen Hizmetler
 
Gazaltı Kaynakçılığı
 
Bölgemizde günümüzün geçerli işlerinden biri olan ‘Gazaltı Kaynakçığı’ mesleğinde açtığımız kurslarda 152 kişi sertifikalandırılarak çeşitli firmalarda işe başlatılmış; meslek sahibi yapmış olduğumuz gençlerimizin ortalama 1500 TL maaş ile aile bütçelerine önemli katkılar sağlayarak hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
 
 
İşİşveren Eğitim Seminerleri
 
Yerel yönetim anlayışımızda, emek gücüne destek olunduğu gibi, işveren için gerekli konularda bilgilendirme seminerleri düzenlemek de sosyal belediyecilik anlayışının bir göstergesidir. Bu anlamda demokratik sivil toplum kuruluşlarıyla reel sektöre destek sağlayacak
eğitim seminerleri de düzenlenmiştir.

                                                                            

Plastik Enjeksiyon Kursu
Silivri’mizde ve çevre yerleşim birimlerinde bulunan firmalarla yaptığımız iş birlikleri neticesinde istihdam garantili kurslar kapsamında Plastik Enjeksiyon elemanı yetiştirilmesini    sağlayarak; mesleğinde 600’e yakın gencimiz eğitilerek ve meslek sahibi edilerek sertifikalandırılmış ve çeşitli firmalarda işe yerleştirilmişlerdir.
 
      
Servis Elemanı Eğitim Kursu
 
Silivri Belediyesi, Silivri Birleşik Esnaf Odası ve İş-Kur ortaklığı ile düzenlenen Servis Elemanı (garsonluk) eğitimlerinde onlarca gencimiz sertifikalandırılmış ve çeşitli firmalarda işe başlatılmıştır. Talepler doğrultusunda benzer eğitim kurslarımız sürdürülmektedir.


Engelli ve Yaşlı Hasta Bakıcılığı Kursu

  
Engelli ve Yaşlı Hasta Bakıcılığı mesleğine gönül veren yurttaşlarımızı sertifikalandırdık. Bu görevde bilinçli hizmet vermeye yönelik kişilerin, yönetmeliklere uygun yetişmesini sağladık. Kurslarımızı başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz Silivri ve çevremizde bulunan huzurevleri ve özel hastanelere yerleştirilmişlerdir.

Ofset ve Flekso Baskı Kursu
 
Kalifiye çalışan arayan sanayi kuruluşları ile meslek sahibi olmayan gençleri aynı potada eritebilmeyi başaran Silivri Belediyesi bölgemizdeki bu eksikliği fark ederek mesleki eğitim kapsamında Ofset Baskı Operatörlüğü ve Flekso Baskı Operatörlüğü mesleklerine 200’ün üzerinde gencimizi sertifikalandırmış ve iş sahibi yapmıştır.Tornacılık Kursu

 
Silivri Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları kapsamında bir çok konuda olduğu gibi Tornacılık eğitiminde de, 150 gencimize çeşitli torna tesviye konularında eğitimler vermiş ve sertifikalandırarak bölgemizdeki bir çok kurum ve kuruluşa kalifiye eleman yetiştirmiştir.

 

Mekanik Bakım Onarımcı
Flekso Baskı Operatörlüğü
Pres Tezgah Operatörlüğü
Giyotin Makas Elemanı
Makine Montaj Elemanı