Meclis Üyeleri
Doruk BULUT (CHP)
29.09.1978 Silivri doğumludur. İlkokulu İstanbul Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu’nda, Orta öğrenimini İstanbul Çapa Ortaokulu’nda ve Lise öğrenimi ise İstanbul Sultanahmet Anadolu Teknik Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu Makine Bölümü öğrenciliği halen devam etmekte. 1996 yılında başlayan ticaret hayatı Değirmenköy Beko Bayiliği, HDI ve Ergoisviçre Acenteliği, Trakya Entegre Tesisleri Sosyal Tesisler İşletmeciliği ve Otobüs Yolcu Taşımacılığı ile faal olarak sürmekte.2009 Seçimlerinde CHP Belediye Meclis Üyesi seçilen ve görevine halen devam eden BULUT, evli bir çocuk babasıdır.
Süheyl KIRKICI (CHP)
29.11.1963 Antakya doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Antakya’da tamamladı. 1981 yılında İstanbul Yıldız Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliğini kazandı. Mezuniyetinin ardından mesleğine ilişkin değişik alanlarda çalıştı. 1989 yılında Silivri’ye yerleşti. O yıldan günümüze mesleğini serbest olarak devam ettirmekte.TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Silivri temsilcisi olan Kırkıcı,çeşitli Kültür & Sanat ve Sivil Toplum Derneklerinde yöneticilik yaptı. 1996 yılında ÖDP’nin kurucu başkanlığı, daha sonra da dört dönem İlçe Başkanlığı’nda bulundu. 2009 Seçimlerinde CHP Belediye Meclis Üyesi seçilen ve görevine halen devam eden KIRKICI evli ve iki çocuk babasıdır.
 
Fevzi ARSLAN (CHP)
08.02.1964 Ağrı doğumludur. İlkokulu Ağrı’da tamamladıktan sonra, ailesinin 1975 yılında Silivri’ye yerleşmesi ile Ortaokulu Silivri Lisesi’nde tamamladı. 1982 yılında aile büyüklerinin yanında Ticaret hayatına adım atan, ARSLAN 1992 yılında Silivri Fenerköy’lü ... olan eşi ile evlendi. 1993 yılında şahsına ait inşaat ve yapı malzemeleri üzerine kurduğu işyerinde halen faaliyetlerini sürdüren ,2009 Seçimlerinde CHP Belediye Meclis Üyesi seçilen bu görevine halen devam eden ARSLAN, evli üç çocuk babasıdır.
Saadet GENÇOĞLU (CHP)
1970 yılında Silivri’de doğdu.İlk,orta ve lise eğitimini Silivri’de tamamlayan Gençoğlu,sonrasında öğrenimini İstanbul’da sürdürdü.1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi,İktisat bölümünden mezun oldu.1991 yılından itibaren Silivri’de Serbest Mali Müşavirlik görevini sürdürmekte olup.2006-2008 döneminde İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası(İSMMMO) Silivri İlçe Temsilciliği Yardımcılığı görevinde bulunmuş,2010 yılından itibaren İSMMMO Silivri İlçe Temsilciliği görevini üstlenmiştir.Aynı zamanda İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme kurulu üyesi ve Türkiye Serbest Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği(TÜRMOB)delegesidir.Evli ve iki çocuk annesidir.
 
Mümin KOÇOĞLU (CHP)
23.01. 1979 tarihinde Selimpaşa’da doğdu.İlk,Orta,Liseyi Selimpaşa’da tamamlayan Koçoğlu,2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.2002 yılında İngiltere’de Uluslararası Ticaret ve Yönetim konusunda eğitim aldı.2005 yılında Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarından birisinde İhracat Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı.Değişik dönemlerde partinin İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği,Saymanlık ve ilçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Kendi Mali Müşavirlik bürosunu açarak iş hayatına devam eden Koçoğlu,evli ve iki kız çocuk babasıdır.
Melih YILDIZ (CHP)
20.12.1978 de Silivri’de doğdu.İlk okulu Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu’nda,Orta okulu İstanbul Özel Eseniş Lisesinde okudu.Lise öğrenimini Silivri Lisesinde tamamladı.Bilkent Üniversitesi Büro Yönetimi Meslek Yüksek Okulundan mezundur.Aile bireylerine ait şirkette Yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan ve 2009 Seçimlerinde CHP Belediye Meclis Üyesi seçilen bu görevine halen devam eden Yıldız,evli ve iki çocuk babasıdır.
İbrahim ÇEŞMECİOĞLU (CHP)
1966 yılında İstanbul'da doğdu. İlk okulu Ortaköy'de okudu. Orta ve Liseyi Silivri'de tamamladı. Gençlik yıllarından itibaren partinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisinin Ortaköy Belde Başkanlığı görevinde bulundu. Özel bir şirkette çalışan Çeşmecioğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.
Semih AYEŞ (CHP)
27.07. 1985 yılında Silivri’de doğdu.İlk ve ortaokulu Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu’nda,lise eğitimini Silivri Yabancı Dil Ağırlıklı lisesinde tamamladı.2008 yılında Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.Askerlik görevini Antalya 3.piyade eğitim Tuğayında Eczacı Teymen olarak yerine getiren Ayeş,2010 yılından itibaren Silivri ‘de eski sanayi bölgesinde açtığı Semih Eczanesinde hizmet etmektedir.
Ünal DOĞRUL (CHP)
08.08. 1966 yılında İstanbul’da doğdu.2004 yılında girdiği aktif siyaset hayatına Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Yöneticiliği,Seçim ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcılığı ve Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Silivri’de 25 yıldır Serbest Avukat olarak hizmet veren Doğrul,evli ve iki çocuk babasıdır.
Bora BALCIOĞLU (CHP)
04.08.1980 Silivri doğumludur. İlköğrenimini Piri Mehmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, Orta ve Lise öğrenimini Silivri Lisesi’nde tamamladı. Şu an Eskişehir Açıköğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencisi. Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Silivrispor Kulübü Yönetim Kurulu, Silivri Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı. Silivri’de ticaret hayatına devam eden BALCIOĞLU, evli ve bir çocuk babasıdır.
Devrim UZUN (CHP)
1978 yılında Silivri’de doğdu.İlk,orta ve liseyi Silivri’de tamamladı.1996 yılında Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünden mezun oldu.2004-2009 Partimizin Çanta Belde Başkanlığı görevini,2010-2012 yılları arasında Silivri CHP İlçe Yöneticiliği ve Gençlik Kollarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Silivri’de Ticaret hayatına devam eden Uzun,evli ve iki çocuk babasıdır..
Hakan SEFA (CHP)
23.03.1969 yılında Silivri’de doğdu.İlk ve Ortaokulu Silivri’de okudu.1994-1999 yılları arasında CHP Silivri yönetim kurulu üyeliği,1999-2001 Silivri İlçe Başkan Yardımcılığı ve İl delegeliği görevlerinde bulundu.22 yıldır Elektronik sektöründe Satış ve Servis olarak iş hayatına devam eden Sefa,evli ve bir çocuk babasıdır.
Arzu YALÇINKAYA (CHP)
1978 yılında Silivri’de doğdu.İlk,orta ve liseyi Selimpaşa’da okudu.Anadolu Üniversitesi İktisat Fakultesinde öğrenimine devam etmektedir.2009-2010 yıllarında Silivri İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.2011 yılından itibaren Partimizin Kadın Kolları Başkan Yardımcı Sekreterlik görevini sürdürmektedir.Silivri’de ticaret hayatına eşiyle birlikte kurdukları işletmelerinde devam eden Yalçınkaya,evli ve iki çocuk annesidir.
Mehmet BULUT (CHP)
01.01.1952 yılında Ordu ili Aybastı ilçesi Yakacık köyünde doğdu.ilkokulu Yakacık köyünde okudu.1987 yılında Silivri’ye yerleşerek,inşaat sektöründe çalıştı.2001-2003 yıllarında Ordulular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.Silivri’de ticaret hayatına devam eden Bulut,evli 7 çocuk babasıdır.
Figen YILDIZ (CHP)
19.04. 1967 yılında İstanbul’da doğdu.İlk ve Ortaokulu İstanbul’da,liseyi Silivri Lisesinde bitirdi.1994 yılında Near East Üniversitesinden mezun oldu.1996 yılında Gürsöz Yabacı Dil Kursunu kurdu,burada hem müdürlük hemde öğretmenlik yaparak İngilizce eğitimi verdi.2010 yılında Silivri CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu.2011 yılında CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. .Çeşitli sosyal ve eğitim projelerinde yer alan Yıldız,2009 yılından itibaren İnfoline Yeminli Tercümanlık ve Eğitim Hizmetleri adı altında Yeminli Tercüman olarak hizmet vermeye devam etmektedir.İki kız çocuğu annesidir.
Cengiz AKSU (CHP)
29.11.1973 Kars Kağızman doğumludur. İlköğrenimini Kars Kağızman İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 1985 yılında ailesi ile birlikte Silivri’ye yerleşti.Silivri’de ticaret hayatına inşaat ve beyazeşya bayiliği ile devam eden,2009 yılında CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi seçilen ve halen Meclis Üyeliği görevine devam eden AKSU, evli ve 5 çocuk babasıdır.
Zafer BIYIKLI (CHP)
04.02.1978 yılında İstanbul’da doğdu.İlk ve orta öğrenimini Gümüşyaka’da,Liseyi Tekirdağ Ticaret Lisesinde okudu.1996 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu.Partimizin Gençlik Kollarında ve İlçe Yönetim Kurulunda görev yaptı.Silivri’de kendisine ait işyerinde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik hizmeti vermekte olan Bıyıklı.evli ve 2 çocuk babasıdır.
Ali VURAL (CHP)
21.03.1974 yılında Tokat’ta doğdu.ilk,orta ve lise eğitimini Tokat’ta okudu.Silivri’de ticaret hayatına devam eden Vural,evli ve 3 çocuk babasıdır.
Rıfat KUTLU (AK Parti)
26.04.1984 Iğdır/Tuzluca doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde tamamladı. 2006 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümlerinden eş zamanlı olarak mezun oldu. İş hayatına Dış Ticaret ve Lojistik konusunda faaliyet gösteren Aile şirketinde başladıktan sonra 2009 yılından itibaren Mühendislik ve Yer Bilimleri konusunda faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ortaklığını yapmaktadır. Siyasi hayatına Ak Partinin kuruluşu itibariyle Üniversite teşkilatlarında başlayan KUTLU, 2007-2012 yılları arasında Silivri Ak Parti İlçe teşkilatında Gençlik Kolları başkanlığı, 2012-2014 yılları arasında Ak Parti Silivri İlçe teşkilatında Anakademe teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılından itibaren ise Silivri Belediyesi ve İBB meclis üyeliği görevleri devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunan KUTLU evlidir.
Tamer ŞİŞMAN (AK Parti)
01.02.1962 Bayburt doğumludur. İlk ve ortaokulu bayburt’ta tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Lisesinden mezun olduktan sonra özel sektörde çeşitli firmalarda Üst düzey yöneticilik yaparak 2006 yılında emekli olmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi Silivri İlçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2009-2014 döneminde Adalet ve Kalkınma Partisinden Silivri Belediye Meclis üyesi seçilmiştir. Yine aynı partiden 2014-2019 döneminde Silivri Belediyesi Meclis üyesi seçilerek Silivri belediyesi ve İBB Meclis üyesi olmuştur. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunan ŞİŞMAN evli ve 3 çocuk babasıdır.
Filiz GÜLER (AK Parti)
Sinop ve Kayseri'li olan bir ailenin çocuğu olarak, 1974 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğdu.... İlk orta ve lise eğitimimi Kocaeli’nde tamamladı. Eskişehir Anadolu Ünv. Kamu Yönetimi son sınıfta okumakta. Okul aile birliği başkanlığı, Yerel gündem 21 de engelli çocuklarımıza gönüllü eğitmenlik, deprem afet komisyonunda ve Silivri Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma mütevelli heyetinde görev aldı. Bir süre Değişim Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Silivri Sinoplular Yard. ve Dayanışma Derneği başkanlığı ve Ak Parti Silivri Belediye Meclis Üyeliği görevimi devam ettirmekteyim. Güzel Konuşma Ve İletişim, Siyaset Akademisi Sertifakaları sahibi olan Güler, evli ve iki kız çocuğu annesidir.
Mustafa SARAL (AK Parti)
1968 yılında Rize’de doğan Saral, eğitimini sırasıyla Şair Nedim İlkokulu, Sarıyer İHL, Şişli Akşam Ticaret Lisesi, Georgia Tech University USA,da tamalamıştır. Saral Şirketler Grubu’nda yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve spor kulüplerinde aktif yöneticilik yapan Saral, Fenerbahçe SK kongre üyesi, Silivri SK Başkanlığı, Rize Vakfı, Çaydef, bunlardan bazılarıdır. Saral, evli ve iki çocuk babasıdır.
Mutlu BOZOĞLU (AK Parti)
03.06.1983 tarihli İstanbul doğumlu. Aslen Silivri Selimpaşa’lı olup ilk ve orta okulu Selimpaşa’da tamamladım. Liseyi ise Kumburgaz Mehmet Erçağ Ticaret Meslek Lisesi 2001 yılında Muhasebe mezunu olarak tamamladıktan sonra ticaret hayatına atıldı. 2001 yılından bu yana Selimpaşa’da esnaflık yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Osman UMUÇ (AK Parti)
1972 Kars Sarıkamış doğumludur. İlk ve orta öğretimin Kars Güllüce’de lise öğrenimini Kars Sarıkamış’ta Sarıkamış imam hatip lisesinde tamamlamıştır.1980 yılından beri Silivri’de ikamet etmektedir.

1997 den beri aile şirketi olan Doğu Otomotivde otomotiv sektöründe çalışmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alarak Silivri’nin kalkınmasında katkıda bulunmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Tuğba ALKAYA (AK Parti)
1984 yılında İstanbul’da doğdu.. Aslen Tokatlı olan Alkaya,. İlk, orta ve lise öğrenimimi Silivri’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Öğrenim hayatı boyunca kadın çalışmalarına olan ilgisi sebebiyle “Avrupa Birliği’ne Uyum Sürecinde Çalışma Yaşamında Kadın Çalışanlara Fırsat Eşitliği Tanınması” konulu yayınlanmış akademik bir araştırması bulunmaktadır.

2008-2010 yılları arasında Sosyal Bilgiler ve sınıf öğretmenliği yaptı.
2010 yılından beri Atatürk Havalimanında özel bir şirkette görev yapıyor.
Alkaya, Ak Parti ilçe teşkilatında kadın kollarında yürütme ve yönetimde çeşitli birimlerde görev yapmaktadır.
Aktif iş hayatıma ek olarak, bir süre, silivridehaber.com sitesinde köşe yazarlığı ile Tokat Dutlucalılar Derneği’nin çıkarmış olduğu “Deva” isimli derginin editörlüğünü ve yazarlığını yürütmektedir.
Metin KAYA (AK Parti)
1963 Ordu Aybastı doğumludur. İlköğretim eğitimini Ayastı ilköğretim okulunda tamamladı. 1980 yılında silivriye yerleşti ve inşaat sektörü ile iş hayatına başladı. 1999 yılında yapılan kongre ile Silivri Ordulular Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanlığı görevine seçildi. 2003 yılında Ak Parti’ye üye oldu. 2006 yılında yapılan kongre ile yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Silivri belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Metin Kaya evli ve iki çocuk babasıdır.
Mustafa ZORLU (AK Parti)
1967 Yılında Silivri’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimimi Selimpaşa Orta Okulu’nda, lise öğrenimini Silivri Lisesi’nde tamamladı. Yüksek Öğrenimimi İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Sakarya Meslek YO Makine bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında dernek başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Zorlu, .2010-2014 yılları arasında Selimpaşa Ak Parti Mahalle Başkanı olarak görev aldı. .2014 yerel seçimlerinde Ak Partiden Silivri Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Ticaretle uğraşan Zorlu evli ve 2 çocuk babasıdır.
Yusuf KÖROĞLU (AK Parti)
24.01.1960 Değirmenköy doğumludur. İlkokulu Değirmenköy’de, ortaokul ve liseyi Tekirdağ Namık Kemal Lisesi’nde tamamladı. 1975 yılında baba mesleği olan çiftçilik ve esnaflıkla iş hayatına başladı. Bir süre nakliyecilikle uğraştıktan sonra kendi otobüs şirketini kurarak personel taşımacılığına başladı. Otobüsçüler Kooperatif Başkanlığı görevinde bulundu. Köroğlu Limited Şirketi ve Veli Tur adlı yurt dışı taşıma şirketlerinin sahibi olan KÖROĞLU, evli ve üç çocuk babasıdır.
Mustafa TÜRKER (AK Parti)
06.11.1966 Tokat Dutluca doğumludur. İlköğretimini Dutluca ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul’a gelerek iş hayatına başladı. Halen İnşaat sektöründe faaliyet gösteren kendi şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir 2003 yılında Ak Parti Silivri ilçe teşkilatında aktif görev almaya başladı. Bir dönem Cumhuriyet mahallesi mahalle başkanlığı ve iki dönem ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Meclis üyeliğine seçildi. Tokatlılar derneği ve Tokat Dutlucalılar derneği yönetiminde ve cami dernek yönetimlerinde çeşitli görevler aldı.
Harun TÜFEKÇİ (AK Parti)
1971 Silivri’de Doğdu. 1993-1999 yılları arası Çiftçi Malları Koruma Başkanlığında görev aldı. 1999-2014 yılları arası Silivri Alibey Mah. Muhtarlığı görevini yürüttü. Silivri Alibey Camii yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan olarak görev aldı ve halen yönetim kurulu üyesi. Tüfekçi, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Lütfü VARDAR (Bağımsız Meclis Üyesi)
09.04.1977 Silivri doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Gümüşyaka’da, lise öğrenimini Tekirdağ Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisidir. 1999 yılında Serbest Muhasebecilik bürosu ile iş hayatına atılmıştır. Halı saha ve spor tesisleri, unlu mamüller ve inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Ayrıca tarımla da uğraşmakta olan VARDAR, evli ve iki çocuk babasıdır.