Amaç ve Vizyon

AMACIMIZ;

  • Bağışlanan ve insan sağlığına uygun her türlü gıdayı uygun şartlarda depolayıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaktır.
  • Toplumda yardımlaşma ve dayanışma adına faaliyetlerde bulunmaktır.
  • Gerçek ihtiyaç sahibini rencide etmeden istediği yardımı, istediği zamanda yapmaktır.
  • Ürünlerin bağışçıdan başlayıp yardım alan kişilere gelene kadar tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Bir bağışçı herhangi bir tarihte bağışladığı malzemenin nerede, kime, ne zaman, kim tarafından teslim edildiğini öğrenebilmektedir.

VİZYONUMUZ;

Silivri Gıda Bankası, bağışlanan ve insan sağlığına uygun her türlü gıdayı uygun şartlarda depolayıp ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamaktadır.

Hayatını normal şartlarda sürdürmeye yetecek kadar gıdayı temin edemeyen, dul ve yetimler, kimsesiz ve yaşlılar, herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu iş göremez durumdaki bireylere gıda desteği için kurulmuştur.

Gıda bankacılığı sistemi ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları konusunda toplumun dikkatinin çekilmesi yönünde faaliyette bulunurken din, dil, ırk, siyasi görüş gibi ayrılıklar gözetmeden hizmet etmeyi amaç edinmiştir.

  

BİZİ BEKLEYENLER VAR!

Yalnız ve evinden çıkamayacak kadar mağdur vatandaşların yaşadıkları yalnızlık hissinin ortadan kaldırılması için; 

‘’BİZİ BEKLEYENLER VAR’’ sloganıyla sohbet ekipleri ve adrese teslim ekipleri kurduk.

Yalnız yaşayan, sohbete ve arkadaşlığa ihtiyaç duyan vatandaşların yaşamlarına ortak olup sevinç ve üzüntülerini paylaştık.

Onlarla sohbet ederek, toplumdan uzaklaşmadan hayata mutlu bir şekilde devam etmelerini sağladık.

  

Sohbet ekipleriyle, yalnız ve kimsesiz yaşlı vatandaşlara can yoldaşı olduk.

  

Gıda bankamızda ihtiyaç sahiplerine hangi ürünler dağıtılmaktadır?
Gıda bankamızda ihtiyaç sahiplerine  dağıtılan ürünler titizlikle incelenip, son kullanma tarihleri ve ambalajlarına dikkat edilerek dağıtılmaktadır.

Bir ailenin temel ihtiyaçları olan çay, şeker, salça, tuz, bakliyat, makarna, şehriye, reçel, zeytin, un, sıvı yağ, pirinç, bulgur ve mercimek gibi gerekli ürünler belirlenmiş olup bu ürünler hanelerin ihtiyaç durumuna göre aylık, iki aylık ve üç aylık periyotlar da dağıtımı yapılmaktadır. 

Gıda Bankası’nı hayırseverlerimizle birlikte büyüteceğiz.

Kapımız herkese açık ve inanıyoruz ki her insanımızın yapacağı bir katkı, bir destek vardır. Bu katkıların başında sizlerin gönül desteği gelmektedir.

Her katkınız, ihtiyaç sahiplerine moral – motivasyon verecek ve onların yüzünün gülmesine vesile olacaktır.