10 Kasım 2022, Perşembe SİLİVRİ’NİN KALBİ 10 KASIM’DA ATATÜRK İÇİN ÇARPTI Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü nedeniyle Silivri’de anma töreni düzenlendi. SİLİVRİ’NİN KALBİ 10 KASIM’DA ATATÜRK İÇİN ÇARPTI

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümü nedeniyle Silivri’de anma programı düzenlendi. Program kapsamında Silivri sahilinde bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı söylendi. Silivri Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Silivri Belediye Başkanlığı başta olmak üzere siyasi partiler ve dernekler çelenklerini sundu. Resmi anma törenine; Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, 1’inci Ordu Komutanlığını temsilen Garnizon Komutanı Sertaç Erkişi, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Atacan Özata, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hazım Tamer Dodurka, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum temsilcileri, muhtarlar, gaziler, oda ve dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN PROGRAM DÜZENLENDİ

Çelenk sunma töreninin ardından Kaymakam Tolga Toğan, Başkan Volkan Yılmaz ve protokol üyeleri, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Kasım nedeniyle düzenlenen salon programına katıldı. Programda Mustafa Kemal Atatürk temalı şiirler okuyan öğrenciler, Gazi’nin en sevdiği türküleri de seslendirdi. Programda ayrıca Büyük Önder anısına video gösterimi de yapıldı.

ANILARLA ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ ZİYARET EDİLDİ

Kaymakam Tolga Toğan, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve protokol üyeleri, Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisini de ziyaret etti. Oğuz Aral Sanat Galerisindeki sergide Atatürk’ün hayatından kesitlerin anlatıldığı fotoğraflar büyük ilgi gördü. Sergi 12 Kasım’a kadar devam edecek.
Haber Fotoğrafları
Hızlı Menü