26 Kasım 2019, Salı SİLİVRİ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliklerine katıldı. SİLİVRİ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Silivri’de 24 Kasım Öğretmenler Günü, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ve ardından gerçekleştirilen salon programıyla kutlandı. İlk olarak çelenk sunma programı yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törene katılan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, eğitimcilerin günlerini kutladı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Öğretmenler Günü kutlamalarının salon programı Şerife Baldöktü Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Silivri Kaymakamı Ali Partal’a vekâleten Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, kamu kurum temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sahne programının açılış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay yaptı. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, sinevizyon gösterisi, Atatürk Çocuklarıyız Korosu, emekli öğretmenler adına konuşmalar ve şehit öğretmenlerin anılması ile program devam etti. Törende, ilçe okullarından emekli olan öğretmenlere Kaymakam İnci Sezer Becel tarafından “Hizmet Şeref Belgesi” takdim edildi. Diğer yandan ilçe genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında birinci olan öğrenciler, hediyelerini Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın elinden aldı. Spor müsabakalarında dereceye giren öğretmenlere ise Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay tarafından kupa takdimi yapılmasının ardından tören sona erdi.
Haber Fotoğrafları
Hızlı Menü