SİLİVRİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU
21 Mayıs 2018, Pazartesi
SİLİVRİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU
HABER FOTOĞRAFLARI
19 Mayıs kutlamalarında konuşan Başkan Işıklar; “Büyük Atatürk’ün bize emanet ettiği bu medeniyeti sonsuza kadar yaşatacağız. 19 Mayıs’ı yaşatma ısrarını ve inadını sürdürdüğünüz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Silivrili gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Yüksek Sadakat grubunun konseri ile kutladı. Silivri Sahili’nde gerçekleşen konsere; Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum ve kamu kuruluşları, oda temsilcileri, dernekler, muhtarlar, birçok öğrenci ve Silivrililer katıldı.

 

IŞIKLAR; “19 MAYIS BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜĞÜN MİLADIDIR”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs yedi düvele başkaldırmanın başlangıcı, 19 Mayıs bağımsız, özgür ve onurlu bir millet olmanın miladıdır. 99 yıl önce üç kıtaya insanlığın o gülen yüzünü, sevgi dolu barışı getiren o mübarek dini kıtalara eriştiren büyük imparatorluk, kadim bir medeniyetin devamı ve sonrasında emperyal güçler tarafından yok edilmek istenen, bu topraklardan atılmak istenen o büyük devlet, küçüle küçüle Anadolu’nun bir kısmında kalmıştı. 19 Mayıs öyle bir başlangıç yarattı ki; uzun ince bir yol olan çağdaş Türkiye’nin, hukukun, adaletin, özgürlüğün ve kimsenin ötekileşmediği bir ülkenin başlangıç yolu oldu. Bu yürüyüş durmayacak, unutulmayacak. Bu heyecanın artmasının bir sebebi var; biz topraklarda kiracı değiliz! O millet o günkü uyanışını, aydınlık geleceğe olan inancını sonsuza dek sürdürecek. Cumhuriyet bu topraklar üzerinde aydınlanmanın bir simgesi. Yanı başımızda kan gövdeyi götürürken, kendine yeten ve büyük tehlikeler geldiğinde bir araya gelen hasretlerimiz var. Son zamanlarda onu örselemek, yaralamak isteyenlere karşı uyanık olacağız. Rüzgâr kayadan toz bile koparamaz, meydanlara çıktıkça, bir arada oldukça, farklılıklarımızı zenginlik sayarsak geleceğe umutla bakarsak onlara çok güzel bir cevap vermiş olacağız. Biz sizden korkmuyoruz, bu ülkeyi canımızla kanımızla kurduk, gerekirse yine kanımızın son damlasına kadar, Büyük Atatürk’ün bize emanet ettiği bu medeniyeti sonsuza kadar yaşatırız diyeceğiz. Severek yaşamak, en büyük meydan okumaktır. Etnik kimliği ne olursa olsun, bu topraklarda bu bayrak altında değerlerimizi sonsuza kadar savunacağız.

 

“HER KARIŞ TOPRAĞIMIZ MEDENİYETİMİZİN BİR PARÇASI”

Gençler; Hepiniz birer Mustafa Kemal Atatürk, hepiniz birer Halide Edip Adıvar, birer Nene Hatun olacaksınız. Bu Cumhuriyet değerlerini, ilelebet sonsuza kadar yaşayacağız, yaşatacağız. Bizim yarınlarımız, heyecanımız, geleceğimize kuracak gençler; bilimle, teknolojiyle aydınlığın geleceğiyle kuşanacaklar. Bu vatanın her karış toprağı medeniyetimizin bir parçası. Sizler bu vatana sahip çıktıkça, farklılıkları zenginlik saydıkça, hoşgörüyü ve birbirimize tahammül edebilmeyi içselleştirdiğimizde çok daha güzel günler göreceğiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyorum. 19 Mayıs’ı yaşatma ısrarını ve inadını sürdürdüğünüz için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” dedi.

 

YÜKSEK SADAKATTEN GENÇLİK KONSERİ

19 Mayıs kutlamaları kapsamında Yüksek Sadakat Grubu sahne aldı. Büyük coşku ve alkışlarla izlenen grup, gecenin ilerleyen saatlerine kadar gençlere keyifli bir müzik ziyafeti yaşattı. Grubuna hediyelerini CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Semih Ayeş takdim etti.