SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIK KONTROLÜ
21 Şubat 2017, Salı
SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIK KONTROLÜ
HABER FOTOĞRAFLARI

Silivri Belediyesi, kuruma gelen vatandaşlara ve belediye personeline ücretsiz tansiyon, şeker, kolesterol ile boy ve kilo ölçümü hizmeti verdi.

Silivri Belediyesi ücretsiz sağlık kontrollerini vatandaşların ayağına getiriyor. Silivri Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi (EYKOM), Silivri mahallelerinde sağlıklı yaşam ve hareket kontrolü için gerçekleştirdiği saha çalışmalarına devam ediyor. Mahallelerde muhtarlıklarla birlikte yürütülen çalışma kapsamında binlerce kişinin ücretsiz tansiyon, şeker, kolesterol ile boy ve kilo ölçümleri gerçekleştiren Silivri Belediyesi, çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı intern doktorları eşliğinde sürdürüyor.

 

HASTA TAKİP KARTLARIYLA DÜZENLİ TAKİP

Gün boyunca belediyeye gelen vatandaşlara ve belediye personeline ücretsiz tansiyon, şeker, kolesterol ile boy ve kilo ölçümü hizmeti verdi. Vatandaşlara verilen hasta takip kartlarıyla ölçümler kayıt edilerek, takip altına alınıp bir veri tabanı oluşturuluyor. Ücretsiz saha çalışmalarını vatandaşların ayağına getiren Silivri Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi çalışmalarına tüm mahallelerde devam ediyor.