KEFALET KOOPERATİFİNE YER TAHSİSİ
15 Kasım 2018, Perşembe
KEFALET KOOPERATİFİNE YER TAHSİSİ
HABER FOTOĞRAFLARI
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Kredi Kefalet Kooperatifine verilecek yer tahsisi ile ilgili Esnaf Odası ile işbirliği protokolü imzaladı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, alınan meclis kararının ardından, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Silivri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sebahattin Öpçin ile düzenlenen törenle yer tahsisi konusunda protokol imzaladı.

 

IŞIKLAR: “KAMU FAYDASI İÇİN SEFERBER OLMUŞ DURUMDAYIZ”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Bu protokol belki birçok ilçede örnek olacak. Kanunların emirlerine uygun Esnaf Sanatkârlar Odamızın kamu yararı taşıyan bir kurum olması sebebiyle yerimizi tahsis ettik. Esnaf odamızın da kamu yararı vasfından dolayı Kefalet Kooperatifimize kullandırmak şartı ile tahsis etti. Meclisimiz de aldığımız bir karardı. Esnaf Sanatkârlar Odamız, Kefalet Kooperatifimiz veya belediyemiz hepimiz kamu faydası için seferber olmuş durumdayız. Hepsi de görevlerini çevre ilçelere örnek bir şekilde layıkıyla, geleneğimize uygun şekilde yapıyorlar. Bizim için odalarımızda, meslek kuruluşlarımızda binanın kime ait olduğu çok önemli değil. Orası halk evi, halkın esnafın bir mekânı gibi çok amaçla kullanılıyor. Kurslar veriliyor, iş bulma konusunda destek sağlıyor. Sanki Silivri’nin, halkın ortak bir evi gibi birlikte projeler yapıyoruz. Bu protokol de onun bir örneği. Eğer kanun uygun olsaydı belki direk kooperatifimize de verilebilirdi. Kanunen olmaması belki de bizlere işbirliği fırsatı verdi. İşte Silivri böyle bir yer. Bir araya gelebilmenin kolay ve hızlı olduğu, beraber çalışmanın güzel örneklerinin verildiği, işbirliği yapabilme refleksini geliştirmiş güzel bir ilçemiz. Bu süreç 9 yıl önce başlamıştı. Biz de nereye yapabiliriz diye planlamıştık, yeni bir yer yapıp hepsini bir yere toplayalım diye bir düşüncemiz vardı. Fakat dere taşınca yapı yasağı geldiği planlama süresi uzadığından dolayı ancak bugünlerde yeni 18 planları yapılması ile gelişme kaydedebildik. Yani seçimin yakın olması ile ilgili bir durum asla söz konusu değil. Silivri’de rozetini bir kenara koymuş, siyasi mülahazalarla hareket edilmeyen tam tersi partiler üstü çalışmalar yapan odalarımız var. Destek veren bu anlayışı gösteren herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”