IŞIKLAR DEĞİRMENKÖY MAHALLESİ’NDEYDİ
29 Aralık 2018, Cumartesi
IŞIKLAR DEĞİRMENKÖY MAHALLESİ’NDEYDİ
HABER FOTOĞRAFLARI
Çevre kirliliğini önlemeyi ve naylon poşet kullanımını azaltmayı hedefleyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Değirmenköy Mahallesi semt pazarında hemşerilerine alışveriş filesi hediye etti.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ilçede kurulan semt pazarlarını ziyaret ederek hemşerileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Değirmenköy Mahallesi muhtarlığını ziyaret eden Işıklar hemen ardından mahallede kurulan semt pazarını dolaştı. Yeni yıl itibarı ile yasaklanacak naylon poşet uygulaması hakkında hemşerilerini bilgilendiren Işıklar, çevre ve doğa kirliliği oluşturmayan file torbaları hemşerilerine hediye etti.

 

MAHALLE EVİNDE YENİ YIL KUTLAMASI

Başkan Işıklar pazar ziyaretinin ardından Değirmenköy Mahalle Evi’nde kursiyerler ile biraraya gelerek yeni yıllarını kutladı. Mutlu, huzurlu bir yıl dileyen Işıklar; “6 kişi ile başladığımız kurslarda eğitim alanlar şimdi 1200’e yakın. Ben inanıyorum kursları arttırsak sayı 2000, 3000’i bulacak. İnsan zenginliği olursa para zenginliği sonra geliyor. Buralarda hem kültürü koruyacak, hem birbirimiz ile diyalog halinde olacak hem tanışıklık kuracağız, hem de birçok şey öğreneceğiz. İnanın birçok kursiyer meslek sahibi oldu” şeklinde konuştu. Mahalle evinde örgü kursu kursiyerleri ile bir araya gelen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar yeni yıl için hazırlattığı hediyeleri kursiyerlere ve eğitmenlere takdim etti.