IŞIKLAR CEZAEVİ PERSONELİ İLE İFTARDA BULUŞTU
07 Haziran 2018, Perşembe
IŞIKLAR CEZAEVİ PERSONELİ İLE İFTARDA BULUŞTU
HABER FOTOĞRAFLARI
Başkan Işıklar, CİPDER ile birlikte düzenlenen iftar programında Silivri Cezaevi personeli ve aileleriyle buluştu.

Silivri Belediyesi ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklığında Mega Country’de iftar programı düzenlendi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın dernek üyesi olan cezaevi personeli ve aileleriyle bir araya geldiği iftar programına CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin Ertaç da katıldı.

 

BAYSAL: “HAREKETTE BİRLİK OLMAZSA FİKİRDE BİRLİK OLMAZ”

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Baysal yemekte yaptığı konuşmasında; “Hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle tuttuğunuz orucu Allah kabul etsin. Silivri Belediye Başkanımız Özcan Işıklar ile 10 yıl önce tanıştık, dernek ve belediye olarak inanılmaz projelere imza attık. 220 fidanlıklı hatıra ormanı oluşturduk, 30 bin kişiyi Çatalca ve Edirne’ye götürdük, dayanışma gecelerinin yanı sıra, 320 kişini katılımıyla futbol turnuvası düzenledik. Çok güzel işbirlikleri yaptık. Harekette birlik olmazsa fikirde birlik olmaz. Harekette birlik olsun hepinize afiyet olsun” şeklinde konuştu.

IŞIKLAR: “CEZAEVLERİ BİR ÜLKENİN GERÇEĞİ, MEDENİYET ÖLÇÜSÜ”

Başkan Işıklar, açılan oruçların, yapılan duaların ardından yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin birçok yerinden savrulup gelip ekmeğini kazanma peşinde olan kıymetli arkadaşlarım ve değerli aileleri hepiniz hoş geldiniz. Silivri Cezaevi ilk açıldığında ilçede anarşist olaylar olacak gibi bir algı vardı. Cezaevleri bir ülkenin gerçeği, medeniyet ölçüsü. Zafer Baysal kardeşimin dediği gibi beraber önemli projeler hayata geçirdik. Çok zor ve stresli görevi olan arkadaşlarımızı büyük bir ailenin parçası yapmak amacıyla, on yıldır derneğimiz ile çok güzel işbirliği çalışmaları hayata geçirdik. Huzur içinde yaşatmanın yoluna kafa yorarak başladık. Çanakkale’ye birlikte gidip geldik. Mahalle evi kuralım, kursları ulaştıralım, okulun eksiklerini tamamlayalım dedik, Zafer kardeşimin projelerine önem verdik. Hangi partiye oy vermiş, nereden gelmiş diye bakmadan çoluk çocuğumuzun, bu ilçenin geleceğini düşünerek çalıştık. Biz bu vicdanla yaşıyoruz.

 

“EN GÜVENLİ İLÇELERDEN BİRİ OLMAMIZ TESADÜF DEĞİL”

İstanbul’un en güvenli ilçesi olması tesadüf değil..! En büyük cezaevlerinden biri ilçemizde olmasına rağmen en huzurlu ilçelerin başında Silivri’nin olması sizlerin sayesinde. İşbirliği çalışmalarının hayata geçmesinde Dernek Başkanımız Zafer Baysal kardeşime, cezaevi kurum müdürlerimize ve destek veren siz değerli üyelere teşekkür ediyorum. Tuttuğunuz oruçları yaptığınız ibadetleri Allah kabul etsin. Nice ramazanlarda tekrar tekrar buluşmayı nasip etsin.”