ÇANAKKALE ÖZELDİR SİLİVRİ’DE YAŞAMAK GÜZELDİR
16 Nisan 2018, Pazartesi
ÇANAKKALE ÖZELDİR SİLİVRİ’DE YAŞAMAK GÜZELDİR
HABER FOTOĞRAFLARI
Silivri Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Çanakkale Gezi programı başladı. Binlerce Silivrili Çanakkale’nin tarihi güzelliklerini ve şehitliklerini rehber eşliğinde inceliyor.

Silivri Belediyesi’nin 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve TSK Şehitlerini Anma Günü nedeniyle her yıl düzenlediği Çanakkale Gezi programı başladı. 14 Nisan’da başlayan ve 13 Mayıs’a kadar devam edecek gezi programında Çanakkale’nin tarihi güzelliklerini ve şehitliklerini gezme imkânı bulan binlerce Silivrili, tarihi ruhu yerinde yaşıyor. Gencinden yaşlısına gezi programına katılan herkes, Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin destan yazılan topraklarını gezerken duygulu anlar yaşadı. Silivrililer, gezi programı düzenlediği için Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a ve tur boyunca kendileriyle ilgilenen belediye personeline teşekkür etti.

 

REHBER EŞLİĞİNDE TARİHİ GEZİ

Rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Mecidiye Tabyası, Koca Seyit, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Köyü ve Müzesi, Ezineli Yahya Çavuş, Anzak Köyü, Albayrak Sırtı, Kanlısırt, Kırmızısırt, Bomba Sırtı, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Bigalı Köyü Atatürk Evi gibi tarihi atmosfere sahip yerler ziyaret ediliyor.