ETKİNLİKLER
Şubat 2018
 • SİLİVRİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ BALE KURSİYERLERİ ve ÇOCUK HALKOYUNLARI KURSİYERLERİ SAHNE GÖSTERİSİ
  Şubat 01 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 01 Şubat 2018, Perşembe / 16:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
 • SİLİVRİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ RESİM KURSİYERLERİ KARMA SERGİSİ
  Şubat 01 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 01 Şubat 2018, Perşembe / 14:00
  Etkinlik Mekanı: Yaşar Kemal Sergi Salonu
  Açıklama: Leyla BAYRAKTAR - Aygül KÖPRÜLÜ - Ayser BARAN - Ünsal FİLİZ - Tülay ÖZTUNCA   Sergimiz 1 - 10 Şubat tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.
 • KOMİK KURT ve KEÇİ YAVRULARI
  Şubat 07 Çarşamba
  Etkinlik Tarihi / Saati: 07 Şubat 2018, Çarşamba / 11:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama:   Ormanda anneleri ile birlikte yaşayan keçi yavruları ve kurt arasında geçen eğlenceli , macera dolu keyifli bir öykü , izleyen çocukları çok eğlendirecek. Keçi yavruları ormanda ki evlerin de anneleri ile birlikte mutlu yaşarlarmış. Annelerinin uyarılarına rağmen söz dinlemeyen keçi yavruları kurdun bin bir türlü oyunları ile karşı karşıya kalırlarmış. Yavru keçiler anneleri gidince kurdun eve yaklaşmaması için planlar yapmaya başlamışlardır. Kurt yaptığı her planda keçi yavrularına yenilir ve komik duruma düşer. Kurt ve keçiler arasında geçen eğlenceli kovalamacanın sonu acaba ne olacak? Bu eğlenceli kovalamacaya bizlerle birlikte sizde ortak olun. Hadi hep beraber izleyelim.
 • GRUP DENİZALTI - CEM KARACA ANMA KONSERİ
  Şubat 08 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 08 Şubat 2018, Perşembe / 19:30
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama:   Hasan B. METİNOĞLU Korkut DOLU Erdoğan EREN Güven GİRGİN Serhan BÖLÜKBAŞI Seha BÖLÜKBAŞI Volkan YARAN
 • MÜCADELECİ KADINLARIMIZ - Silivri Belediye Tiyatrosu
  Şubat 08 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 08 Şubat 2018, Perşembe / 19:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: 8 Mart Dünya kadınlar günü gibi önemli bir günde sahnelemektenkeyif alacağımız bu oyunda sizlere bu ülkedekadınların haklarını alabilmek için nasıl mücadeleler verdiklerini,vatan uğruna erkekleriyle beraber savaştıklarını,dilimizin döndüğünce sahneye yansıtmaya çalışacağız.
 • NASIL NEFES ALIRSAK ÖYLE YAŞARIZ
  Şubat 10 Cumartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 10 Şubat 2018, Cumartesi / 15:00
  Etkinlik Mekanı: Yaşar Kemal Sergi Salonu
  Açıklama: Kaliteli bir yaşam sürmek hepimizin hakkı. Bilmemiz gereken tek şey; ‘’ nefes kalitemizin, yaşam kalitemizi nasıl etkilediği’ Atalarımızdan gelen genetik travmalarla birlikte, doğum travması, çocukluk travmaları ve bastırılmış duygular bizlerde olumsuz bilinçaltı kayıtları oluşturarak, yaşam boyu bedensel, zihinsel-duygusal, ruhsal sağlığımızı yönetir. Nefes kalıplarımız 0-7 yaş arasında bu duygusal bilinçaltı kayıtlara paralel bir şekilde oluşur ve biz farkına varıp bilinçli olarak değiştirmediğimiz sürece aynı kalır. Nefes kalıbınızı öğrenip, Transformal Nefes tekniği ile yeniden yapılandırarak, hayallerinizdeki hayatı yaratın.     Çocuk Gelişimi Eğitimcisi ve Transformal Nefes Koçu Nurten Daniş Transformal Nefes Grup Lideri Levent Günaydın
 • BİR ÖYLE BİR BÖYLE
  Şubat 11 Pazar
  Etkinlik Tarihi / Saati: 11 Şubat 2018, Pazar / 16:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama: Ekin Yazın Dostları 2015 Tiyatro Ödülleri’nde Cemre Melis Çınar’ın En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülüne layık görüldüğü oyun. Volkan Kantoğlu’nun anlatımları, Cemre Melis Çınar ve Barbaros Uzunöner’in canlandırmalarıyla skeçlerden ve anlatımlardan oluşan komedi. Zamanın davranışlar üzerine etkisini mizah yoluyla anlatan iki perdelik komedi. Çocukluk, ergenlik, gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemlerinde kadın erkek ilişkisinde yaşanan değişiklikler mizah penceresinden bakılarak aktarılıyor. Çocuklar arasındaki iletişim, sevgili edinme çabaları, ilişkilerde iki tarafın farklı ilgi alnlarının olması, evlilik hazırlıkları, evlilik, evlilikte yaşanan tartışmalar, yaşlanan çiftler arasındaki iletişim nitelikli bir üslup ile sahneye taşınıyor. Evliliğin tango gibi olması gerektiğini ama bizde halaya döndüğünü anlatan oyun, müzikleri ve mizah dozu ile seyirciden tam not alıyor.
 • RUMi VE YAŞLI ASLAN
  Şubat 14 Çarşamba
  Etkinlik Tarihi / Saati: 14 Şubat 2018, Çarşamba / 11:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama: Hayat iyi ya da kötü çeşitli sürprizler sunar. Bunların pek çoğu bizleri korkutur. Önemli olan korkularımızla baş edip, onlarla yüzleşebilmektir. Ancak o zaman herkesin gurur duyabileceği işleri başarabiliriz. Tığkı oyundaki yaşlı aslan gibi! Oyunda hayvanat bahçesinden kaçan bir aslan ile ona arkadaşlık eden Rumi adlı küçük çocuğun sevimli öyküsünü izleyeceksiniz. Yaşamımızın ayrılmaz bir parçası ve en yakın dostlarımızdan olan hayvanlar, çocukların gelişimde önemli rol oynar ve onlarla kurulan doğru ilişkiler çocuklarımızın etik değerlerinin gelişimine önemli katkılarda bulunur. Yaşlı Aslan’ın küçük Rumi’nin yaşamında bıraktığı gibi bu oyun da bizde unutulmaz izler bırakacak.
 • HALK SAĞLIĞI ÇERÇEVESİNDE BAĞIMLILIKTA FARKINDALIK PANELİ
  Şubat 15 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 15 Şubat 2018, Perşembe / 13:30
  Etkinlik Mekanı: Yaşar Kemal Sergi Salonu
  Açıklama:   LIONS 118 E Yönetim Çevresi Madde Bağımlılığı Komitesi
 • ENVER AYSEVER’LE AYKIRI KUMPANYA
  Şubat 16 Cuma
  Etkinlik Tarihi / Saati: 16 Şubat 2018, Cuma / 19:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama: Yıllardır birlikte güldük, ağladık, şarkılar söyledik. Şimdi yenilenen Kumpanya Cumhuriyetin aydınlanma serüvenini de içine alan yepyeni bir öyküyle geliyor... Kumpanya unutmuyor, unutturmuyor... Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor; “Aykırı Kumpanya.” Kumpanyanın solisti, kemancısı, akordeoncusu, herşeyi Özge Metin ve müzisyenler Mustafa Soydemir (gitar) , Sinan Gürsoy (bas), sahnede kumpanyayı oluşturuyorlar, bunlara bazı şarkılarda Enver Aysever (davul) ile eşlik ediyor. Aykırı Kumpanya hem orijinal besteleri hem de bilinen Sabahattin Ali’den, Orhan Veli’ye şair şarkıları ile seyirci için şarkılı, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor
 • SİLİVRİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ RESİM KURSİYERLERİ KARMA SERGİSİ
  Şubat 19 Pazartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 19 Şubat 2018, Pazartesi / 14:00
  Etkinlik Mekanı: Yaşar Kemal Sergi Salonu
  Açıklama:   Nurcan GÜRAY Nergis KÜÇÜK Nilgün AYAŞLIOĞLU Adnan TAYMAZ Seyran TETİK Selahattin YENGEN Canan YILMAZ
 • SİHİRLİ FASULYELER
  Şubat 21 Çarşamba
  Etkinlik Tarihi / Saati: 21 Şubat 2018, Çarşamba / 11:00
  Etkinlik Mekanı: 11:00
  Açıklama: Annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan Jack sorumluluklarını yerine getirmediği için sürekli ikaz edilir. Bir gün annesi Jack’e önemli bir görev verir ve büyüyen ineklerini pazara götürüp ona yeni bir sahip bulmasını ister. Pazara giderken Jack ve ineğinin başına türlü türlü maceralar gelir. En sonunda karşısına tuhaf ve komik biri çıkar ve ineğini ona satar. Tuhaf biri ona karşılığında fasulye verir. Bu fasulyeler sihirli fasulyelerdir. Sihirli fasulyeler gökyüzüne kadar büyür ve jack gökyüzüne tırmanır. Onu macera dolu, eğlenceli bir hayat bekler.
 • SİLİVRİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİ
  Şubat 22 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 22 Şubat 2018, Perşembe / 20:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
 • SAHNE İSTANBUL - 9 CANLI
  Şubat 24 Cumartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 24 Şubat 2018, Cumartesi / 16:00
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama: Faruk, 20 yıllık evli, hali vakti yerinde, rutin bir yaşamı olan sıradan bir adamdır. Bir gün Mine adlı bir kadınla tanışır ve ona sırılsıklam aşık olur. Şimdi iki kadın arasında şaşkındır ve ne yapacağını bilemez. Yaşı geçkince olduğu için genç ve güzel Mine’nin varlığı O’nu oldukça heyecanlandırmıştır, fakat karısı Güzide’yi ne yapacaktır? Hikayemiz tamda burada başlar! Faruk şimdi çıkmazdadır! Mine’ye olan tutkusu, Güzide’ye olan sadakati arasında gidip gelir. Mine, Faruk’un Güzide’den boşanıp kendisi ile evlenmesi konusunda Israr eder! Faruk şimdi ne yapacaktır? Entrikalar, oyunlar, Faruk’un düştüğü gülünç durumlar ve sürpriz bir Final ve de bol kahkaha… Buyurun bakalım!
 • GOLDEN HORN BRASS
  Şubat 28 Çarşamba
  Etkinlik Tarihi / Saati: 28 Şubat 2018, Çarşamba / 19:30
  Etkinlik Mekanı: Önder Yılmaz Sahnesi
  Açıklama:   2004 yılında kurulan ve bu sene 13. sanat yılını kutlayan Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi olan GOLDEN HORN BRASS (GHB) İstanbul ve Ankara’da yaşayan profesyonel olarak konservatuvar muzik eğitimi almış ve yaşamlarını klasik muzik sanatçısı olarak halen Bilkent Senfoni orkestrası ve Mimar Sinan Devlet konservatuvarında hocalık yaparak devam etmekte olan 5 müzisyenden oluşmaktadır. Yurtdışında kendi tarzında idol olmuş birçok brass grubunun arasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmış ilk Türk grubudur. Andante dergisinin bu yıl beşincisini düzenlediği Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Oda Müziği Topluluğu kategorisinde, klasik müzik dünyamızın 100 önemli kişisinin verdiği oylar sonucunda birincilik ödülüne layık görülmüştür.