ETKİNLİKLER
Ekim 2017
 • Kukla Tiyatrosu - RUMİ VE YAŞLI ASLAN
  Ekim 05 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 05 Ekim 2017, Perşembe / 11:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Hayat iyi ya da kötü çeşitli sürprizler sunar. Bunların pek çoğu bizleri korkutur. Önemli olan korkularımızla baş edip, onlarla yüzleşebilmektir. Ancak o zaman herkesin gurur duyabileceği işleri başarabiliriz. Tığkı oyundaki yaşlı aslan gibi! Oyun - da hayvanat bahçesinden kaçan bir aslan ile ona arkadaşlık eden Rumi adlı küçük çocuğun sevimli öyküsünü izleyeceksiniz. Yaşamımızın ayrılmaz bir parçası ve en yakın dostlarımızdan olan hayvanlar, çocukların gelişimde önemli rol oynar ve onlarla kurulan doğru ilişkiler çocuklarımızın etik değer - lerinin gelişimine önemli katkılarda bulunur. Yaşlı Aslan’ın küçük Rumi’nin yaşamında bıraktığı gibi bu oyun da bizde unutulmaz izler bırakacak.
 • Mavi Kumpanya - KÜREK
  Ekim 07 Cumartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 07 Ekim 2017, Cumartesi / 20:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Yalan yalanı doğurur, doğru doğruyu. Şüphe kalleştir ama doğrulukla kardeştir.
 • Tiyatro Mie - FARELİ KÖYÜN KAVALCISI
  Ekim 10 Salı
  Etkinlik Tarihi / Saati: 10 Ekim 2017, Salı / 11:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Danslar, şarkılarla şirin fareler ve insanlar arasında kovalamaca başlar. Bu durumdan rahatsız olan halk bir çözüm aramak için toplanırlar. Çözüm olarak Kral’ın huzuruna çıkıp ondan yardım iste - meye karar verirler. Kral’ın huzuruna çıktıklarında akıllarına bir fikir gelir ve kraldan kedisini fareleri kaçırmak için vermesini isterler. Kediyi köye getirip farelerin üstüne salarlar fakat fareler kediyi kaçırıp galip gelirler. Halk başka bir çare ararken kaval çalan bir genç şehri farelerden kurtarabileceğini söyler ve bunun karşılığında Kral’dan talepleri olur. Kavalcı güzel, melodik bir müzik çalmaya başlar. Sürprizlerle dolu sahneler birbirini izler
 • Enis FOSFOROĞLU - İYİ MİSİN?
  Ekim 14 Cumartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 14 Ekim 2017, Cumartesi / 20:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Bir sanatçının arkadaşının teşviki ile evde stand-up çalışmasıyla başlayan oyun; gülümseten, düşündüren,kahkahaya ve hüzne dönüşen formatıyla, seyirciyle interaktif biçimde de gelişen sosyolojik bir mizah örneğidir.
 • Tiyatro Mie - SİNDERELLA
  Ekim 17 Salı
  Etkinlik Tarihi / Saati: 17 Ekim 2017, Salı / 11:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Tiyatro Mie, Dünya çocuk edebiyatının klasiği Sinderella’yı sahneliyor. Kabağın saray arabasına dönüştüğü fantastik öyküsü ve orjinal dönem kostümleri, büyüleyici danslarıyla çocuk büyük herkesi büyülüyor.   -Babasının evlenmesi ile eve gelen üvey kız kardeşleri Sinderella’yı güzelliği yüzünden kıskanırlar. Ona hizmetçi gibi davranır, ocağın önünde uyuduğu için Külkedisi derler. Bir gün, ülkenin Prensi bir balo verir, Sinderella da     bu baloya gitmek ister ama üvey kardeşleri ona izin vermezler. O gece neler olur neler? Hep birlikte izleyelim,görelim..
 • Ahenk Sanat Kulübü Halk Oyunları Gösterisi Müzik Dinletisi
  Ekim 19 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 19 Ekim 2017, Perşembe / 20:00
  Etkinlik Mekanı: ORTAKÖY DÜĞÜN SALONU
  Açıklama: Türk Sanat Müziği Koro Dinletisi  Ahenk Sanat Kulübü Halk Oyunları Gösterisi
 • T.C Silivri Belediye Tiyatrosu - ANADOLU'NUN ÇOCUKLARI
  Ekim 22 Pazar
  Etkinlik Tarihi / Saati: 22 Ekim 2017, Pazar / 20:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Anadolu’nun kıymetli değerlerinin yer aldığı Silivri Belediye Tiyatrosu imzalı oyun “Ülkesini güzel yarınlara taşımak için hayatını adamış tüm anadolu çocuklarına ithaf edilmektedir.”
 • Halkoyunları Gösterisi Müzik Dinletisi
  Ekim 26 Perşembe
  Etkinlik Tarihi / Saati: 26 Ekim 2017, Perşembe / 20:00
  Etkinlik Mekanı: Çanta Mostarpark İşletmesi
  Açıklama: Türk Sanat Müziği Koro Dinletisi & Ahenk Sanat Kulübü Halk Oyunu Gösterisi.
 • Tiyatro Kare - AHUDUDU
  Ekim 28 Cumartesi
  Etkinlik Tarihi / Saati: 28 Ekim 2017, Cumartesi / 20:00
  Etkinlik Mekanı: ÖNDER YILMAZ SAHNESİ
  Açıklama: Dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (Arsenic and Old Lace), Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpek - kaya gibi ustalar tarafından oynanmıştı. Oyunun yeni prodüksiyonunda başrollerde Suna Keskin ve Melek Baykal var. Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Nedim Saban da uzun yıllar sonra sahn - eye oyunun delisi rolüyle dönüyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran var. Çok güleceğiniz kesin ama bakalım, iki yaşlı kadının yalnızlığa buldukları çareyi beğenecek misiniz?