Tarih : 12 Haziran 2013 , Çarşamba
GÜMÜŞYAKA ÇAMLIK’TA DEĞİŞİM BAŞLADI
GÜMÜŞYAKA ÇAMLIK’TA DEĞİŞİM BAŞLADI
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Gümüşyaka Çamlık Plaj ve Piknik Alanında devam eden çalışmaları denetleyerek yapılanlar hakkında bilgi aldı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın 2013 yatırım programı kapsamında ilçe genelinde eş zamanlı olarak başlattığı çalışmalar devam ediyor. Gümüşyaka Çamlık Piknik Alanı Düzenlemesini yakından inceleyen Başkan Işıklar, çalışmalar tamamlandığında ilçenin en güzel piknik ve plaj alanlarından biri olan bölgenin hayat bulacağını söyledi. Strateji Geliştirme Müdürü Ömer Çetin ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Meral Türkmen ile birlikte bölgede incelemelerde bulunan Başkan Işıklar, çalışmaların hızlandırılması konusunda talimat verdi.

 

GÜMÜŞYAKA ÇAMLIK PİKNİK ALANI DÜZENLEMESİNDE NELER YAPILACAK?

Silivri Belediyesi Gümüşyaka Çamlık Piknik Alanı Düzenlemesi kapsamında toplam 27 bin metre kare alanda; 11 bin 750 metrekare sert zemin ve 15 bin 250 metrekare yeşil alan düzenlemesi yapılacak. Elektrik ve sulama tesisatının da döşeneceği alan, dikilecek aydınlatma direkleriyle aydınlık bir görünüme kavuşacak. Çocuk oyun alanları, satranç oyun alanı, fitness alanları, basketbol sahası, otopark alanları ve geniş yürüyüş parkurlarının yer alacağı proje kapsamında piknik alanları da modern bir görünüme kavuşacak. Yapılacak bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarıyla alan atıl görünümünden kurtularak, bölge sakinleri için nefes alma noktası haline gelecek.

wordpress wordpress bot tasarim